Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Co po studiach "kierunek Energetyka Odnawialna"?

Dodano: 6 lat temu Czytane: 19532 Autor:

W dzisiejszych czasach wybór kierunku studiów nie jest łatwy. Niestety nie każde studia są w stanie zagwarantować nam zatrudnienie.

Co po studiach "kierunek Energetyka Odnawialna"?
Pracodawcy najchętniej przyjmują osoby z wykształceniem technicznym, inżynieryjnym. Z tego też względu warto decydować się na kierunki, których ukończenie daje absolwentowi tytuł inżyniera. Osoby z tytułem inżyniera, otrzymują zazwyczaj pracę zgodną z posiadanym wykształceniem. Takim kierunkiem jest właśnie Energetyka Odnawialna, z którą warto rozważyć podczas wybierania kierunku studiów.

Studia na kierunku Energetyki Odnawialnej pozwalają na zdobycie niezbędnej wiedzy, oraz umiejętności w zakresie pozyskiwania różnych form energii, oraz jej przetwarzania, a także wykorzystywania. Student po ukończeniu nauki, posiada wiedzę na tematy, takie jak projektowanie, budowa, mechanika i automatyzacja urządzeń, maszyn, które służą do pozyskiwania i przetwarzania energii.

Warunki na dzisiejszym rynku pracy ciągle się zmieniają. Studenci chcieliby pracować w wyuczonym zawodzie, lecz nie każdy ma taka możliwość. W najbliższych latach przewiduje się, znaczny wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, więc ci, którzy ukończą taki kierunek będą osobami poszukiwanymi i chętnie zatrudnianymi. Dzięki szerokiemu zakresowi wykształcenia, na ciasnym dziś rynku pracy, absolwenci tego kierunku na pewno znajdą dobre i satysfakcjonujące zatrudnienie Już dziś istnieje wiele firm, które zajmują się budową układów zasilanych za pomocą energii odnawialnej, a także stosują nowoczesne technologie energetyczne.

Właśnie w takich przedsiębiorstwach zatrudnienia mogą szukać absolwenci studiów o tematyce energetyki odnawialnej. Warto również zaznaczyć, że wynagrodzenie osób pracujących w sektorze energetyki odnawialnej jest na wysokim poziomie. Jest to dodatkowy powód dla którego warto wybrać ten konkretny kierunek.
Źródło: zdjęcia flickr.com
Komentarze (Ilość: 5)
Rosnąco Standardowy
 • Kłamstwo artykułu !!!!!!!!!
  2016-06-29 10:35:32 Zgłoś
  Odnosząc się do artykułu z praktycznego punktu widzenia a nie wyłącznie opisu teoretycznego chciałem powiedzieć, że artykuł jest jednym wielkim KŁAMSTWEM !!! Ukończyłem studia inżynierskie właśnie na kierunku energetyki odnawialnej. Przyszłym studentom chciałbym powiedzieć że studia WOGÓLE nie uczą tego co później jest wymagane od kandydata na pracownika. Proszę sobie poszukać ogłoszeń o pracę. W stolicy małopolski mogę "policzyć na palcach" ilość ofert o pracę. W większości pracodawca wymaga od Ciebie przynajmniej 1 roku doświadczenia którego ciężko zdobyć z powodu braku programów stażowych w firmach zajmujących się energetyką odnawialną. Owszem możesz odbyć 3 miesięczną DARMOWĄ praktykę w firmie lub jak Ci się uda załatwić przez PUP lub uczelnia posiada pieniądze unijne na program stażowy. Chcąc dostać pracę i mieć zarobki takie jak wspomniane w tym artykule, musisz się SAMEMU przyuczyć czytając odpowiednie książki i praktykując z wieloma programami komputerowymi !!!
 • WSEiZ
  2016-06-29 13:13:18 Zgłoś
  Jedna z lepszych uczelni wyższych kształcąca w zakresie OZE to Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Szkoła oferuje kierunek ochronę środowiska z możliwością wyboru specjalizacji "odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa". Po niniejszych studiach można uzyskać certyfikat mikroinstalatora z zakresu OZE. Szczerze polecam. Jestem absolwentem i pracuję w zawodzie.
  • Hch
   2017-03-26 23:14:57 Zgłoś
   TO STUDIA MAJĄ CI ZAPEWNIĆ TAKIE WYKSZTAŁCENIE BYŚ ZADNYCH CERTYFIKATOW NIE MUSIAŁ POSIADAĆ BO W TAKIM RAZIE KAŻDY MOŻE ZAMIAST NA STUDIA ZROBIĆ W 3 MIESIĄCE RÓŻNE CERTYFIKATY A NIE TĘDY DROGA
 • Studia
  2017-04-29 12:35:01 Zgłoś
  No właśnie zaraz będzie po magisterce i myślę jeszcze nad studiami podyplomowymi, warto się kształcić aby zdobywać nowe doświadczenia.
  • studia podyplomowe WSB
   2017-05-06 14:56:01 Zgłoś
   Oliwio zapraszam cię zatem do zapoznania się z ofertą takich studiów w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Studia możesz podjąć na wielu interesujących kierunkach (2 lub 3-semestralnych). Pełna oferta oraz wykaz specjalności znajdziesz na stronie wsb.pl Dodam, że jeśli aplikujesz na studia w terminie do 31 maja możesz liczyć na aż 1000 zł zniżki: 600 zł zniżki w czesnym oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam! Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)