Dzisiaj jest: 2.12.2023, imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Kredyty na OZE

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1911 Autor:
Redakcja poleca!

Darmowa oraz w pełni ekologiczna energia wytwarzana przez promienie słoneczne cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem.

Kredyty na OZE
Od pewnego czasu coraz więcej osób inwestuje w montaż paneli fotowoltaicznych. Duże zainteresowanie na rynku fotowoltaiką wpływa na działalność poszczególnych sektorów bankowych, które oferują różnorodne kredyty na odnawialne źródła energii.
 

BNP Parobas - kredyt inwestycyjny Zielona Energia

Kredyt oferowany przez BNP Paribas jest oferowany na budowę elektrowni wiatrowych, wodnych oraz fotowoltaicznych. Środki finansowe z tego banku można pozyskać na działania związane z wytwarzaniem energii elektrycznej i cieplnej z biomasy oraz z biogazu.

Z kredytu tego mogą korzystać wszystkie podmioty, które prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

W celu otrzymania kredytu inwestycyjnego „Zielona Energia” zainteresowany klient musi przedstawić koncesję na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Korzystną zaletą tego kredytu jest długi okres kredytowania który wynosi piętnaście lat.

Kredyt na fotowoltaikę z banku PKO Bank Polski

Kredyt ten oferowany dla osób fizycznych, które to chcą w przyszłości korzystać z oszczędności, jakie dają ekologiczne instalacje fotowoltaiczne. Bank PKO oferuje oprocentowanie kredytu na 4, 99 procent.

Pozyskanie ekologicznego kredytu o wysokości 50 tysięcy złotych pozwala na zakup zestawu mikro - instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kW. Kredyt ten jest skierowany przede wszystkim do właścicieli domków jednorodzinnych.
Kredyt uzyskany w PKO BP można spłacać w maksymalnie w 120 comiesięcznych ratach, a więc przez okres 10 lat.


Eko – kredyt na fotowoltaikę z Banku Ochrony Środowiska

Z ciekawą ofertą dla osób zainteresowanych budową instalacji fotowoltaicznej wychodzi też Bank Ochrony Środowiska. Do 30 czerwca 2020 roku trwa tutaj bowiem promocja w ramach realizacji programu „Energia ze Słońca”. Marża kredytowa oferowana przez ten bank wynosi obecnie 3, 11 procenta, a maksymalna kwota kredytu 75 tysięcy złotych.

Zaciągnięty w tym banku kredyt każdych kredytobiorca będzie mógł spłacać przez okres dziesięciu lat. Ponadto dopuszczalny jest okres karencji podczas spłaty kapitału do 3 miesięcy. Udogodnienie to dotyczy malejących rat kapitałowo – odsetkowych. Środki finansowe pozyskane z kredytu muszą być w całości przeznaczone na zakup oraz montaż fabrycznie nowych instalacji fotowoltaicznych.

Podobnie jak rządowy program „Czyste Powietrze kredyt ten jest dedykowany przede wszystkim dla poszczególnych właścicieli domów jednorodzinnych.
Warto zaznaczyć, że kredyt oferowany w ramach rządowego programu „Czyste powietrze” jest bardzo korzystny, bowiem posiada on bardzo niskie oprocentowanie, które wynosi tylko 2, 4 procenta w skali roku.

Oferta kredytów oferowanych na Odnawialne Źródła Energii jest w naszym kraju bardzo bogata, zatem każda zainteresowana osoba może wybrać taki, który nie pozwoli na budowę w pełni ekologicznej instalacji fotowoltaicznych, a poniesione koszty zwrócą się po kilku ratach w formie niższych warunków za energię elektryczną.
 
Polecane