Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 664 Autor:
Redakcja poleca!

Podwyżki cen prądu dotykają nie tylko gospodarstwa, ale również przedsiębiorców. W konsekwencji podnoszą oni ceny za oferowane produkty czy usługi.

Fotowoltaika dla firm - czy to się opłaca?
Co więc zrobić, aby zabezpieczyć się przed podwyżkami cen prądu? Rozwiązaniem może być fotowoltaika dla firm.

Darmowa energia ze słońca

Instalacja fotowoltaiczna produkuje darmową energię ze słońca. Fotowoltaika dla firm zyskuje coraz więcej zwolenników. Wysokość oszczędności w przedsiębiorstwie zależy w głównej mierze od wielkości instalacji. Podstawowym warunkiem jest jej odpowiedni dobór pod zapotrzebowanie energetyczne. Firmy mogą wytworzony przez panele fotowoltaiczne prąd zużywać na dwa sposoby. Po pierwsze, mogą wykorzystywać go na własne potrzeby. Po drugie, produkowane nadwyżki mogą sprzedawać do sieci energetycznej. Najczęściej łączy się oba rozwiązania jednocześnie oszczędzając i zarabiając.

W zgodzie z naturą

Podczas produkcji energii ze słońca nie dochodzi do emisji CO2. Sprawia to, że przedsiębiorstwa dbające o swój wizerunek coraz częściej decydują się na odnawialne źródła energii, jakim jest fotowoltaika dla firm. Społeczeństwo szanuje świadomych przedsiębiorców, a ekologia jest obecnie czynnikiem, który jest bardzo zauważalny i doceniany przez klientów. Coraz więcej przedsiębiorców wykazuje więc chęć dbania o środowisko, a zastosowanie instalacji fotowoltaicznej z pewnością w tym pomaga. Korzystając z zielonej energii przyczyniamy się do ochrony środowiska, a firma zyskuje status odpowiedzialnej społecznie.

Zagospodarowanie wolnej przestrzeni

Wiele firm posiada spore powierzchnie gruntów oraz nieużytkowanych dachów. Dlatego też zarówno  w pierwszym, jak i drugim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie instalacja fotowoltaiczna. Dzięki możliwości zainstalowania paneli na gruncie oraz dachu w łatwy sposób wykorzystamy wcześniejsze nieużytki.

Ile to kosztuje?

Im większa moc oraz powierzchnia instalacji fotowoltaicznej, tym większe będą koszty. Inwestycja w fotowoltaikę przynosi jednak realne korzyści i zwraca się po około 6-7 latach. Warto dodać, że firmy chcące zainwestować w energię odnawialną mogą ubiegać się o dofinansowania z Unii Europejskiej oraz liczyć na ulgi w opodatkowaniu. Pamiętajmy, że wszelkie nadwyżki energii z łatwością można sprzedać uzyskując tym samym dodatkowy przychód dla firmy. Tym samym, instalacja fotwoltaiczna nie tylko na siebie zarobi, ale również zacznie przynosić firmie zyski. Fotowoltaika dla firm jest więc zdecydowanie dobrą inwestycją.

Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)