Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Urządzenia dla logistyki - co wybrać?

Dodano: rok temu Czytane: 349 Autor:
Redakcja poleca!

Zakup sprzętu logistycznego to wbrew pozorom nie łatwa sprawa. Pomimo, że na rynku jest pełno tego typu urządzeń, kiedy nadejdzie czas na zakup nie wiadomo na co się zdecydować.

Urządzenia dla logistyki - co wybrać?
To właśnie przez wyżej wspomniany ogromny wybór i coraz to nowe rozwiązania. Sprzęt zakupiony przykładowo rok temu nie ma tylu ciekawych i przydatnych opcji, które posiada niedawno wyprodukowane urządzenie. Z biegiem czasu producenci ulepszają i poszerzają funkcje narzędzi widząc na co jest zapotrzebowanie, czego oczekują i co przydałoby się konkretnym pracownikom.

W Internecie można znaleźć sporo analiz i porównań różnych modeli telefonów, laptopów, telewizorów, a także profesjonalnych sprzętów przeznaczonych do pracy w logistyce. Te mogą okazać się przydatne w kwestii wyboru konkretnego producenta oraz typu. To co sprawdzi się przykładowo w sklepie internetowym nie koniecznie spełni swoją rolę na takim samym poziomie w sklepie stacjonarnym. Warto więc przed zakupem przejrzeć fora internetowe, popytać w środowisku branżowym oraz zaczerpnąć porady osoby która się na tym zna.

Często jest to osoba pracująca w specjalistycznym sklepie oferującym urządzenia dla logistyki. Właśnie takiej osoby postanowiliśmy poradzić się w kwestii wyboru urządzenia uniwersalnego – sprawdzającego się w różnych warunkach, w różnych sytuacjach, w rękach różnych pracowników. Okazało się, że urządzeniem podstawowym, bez którego ciężko jest wykonywać codzienne czynności jest komputer przenośny. To proste urządzenie jest w stanie kilkukrotnie zwiększyć efektywność pracy znacznie skracając przy tym czas jej wykonywania. Taki sprzęt sprawdzi się zarówno w sklepie jak i w magazynie. Najlepiej, by był wyposażony w komunikację bezprzewodową. Umożliwi to szybką transmisję danych, a technologia Bluetooth zapewni bardzo niskie zużycie baterii. Warto również sprawdzić w jaki system został wyposażony komputer. Ma to znaczący wpływ na szybkość jego działania oraz łatwą obsługę. Niektóre modele (na przykład Datalogic Skorpio X4) dają możliwość rozbudowy systemu operacyjnego do Android. To świetne rozwiązanie jeśli chodzi o intuicyjność.

Android jest bowiem systemem, który praktycznie każdy bez najmniejszego problemu jest w stanie szybko opanować. Ważnym aspektem jest również pamięć – w tym wypadku jest to 1 GB RAM i 8 GB Flash dzięki którym użytkownikowi już nigdy nie zabraknie wolnego miejsca. Skorpio™ X4 wyposażony jest również w kolorowy, dotykowy, 3,2 calowy wyświetlacz o wysokiej widoczności. To bardzo ułatwia pracę, a dla uzyskania maksymalnej wygody istnieje możliwość wyboru jednej z pośród trzech różnych klawiatur (50-klawiszowa alfanumeryczna, 38-klawiszowa funkcyjna i 28-klawiszowa numeryczna). Skorpio X4 jest więc doskonałym wyborem, zarówno dla większych jak i mniejszych firm.

Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)