Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

OZE to nasz wspólny cel

Dodano: rok temu Czytane: 360 Autor:
Redakcja poleca!

Energia odnawialna odgrywa coraz to większą rolę, mimo nadal istniejących wielu przeszkód. Szczególnie z perspektywy zmian klimatycznych zagadnienie to powinno mieć rangę priorytetową.

OZE to nasz wspólny cel
Eksperci ostrzegają, ze nasza planeta staje się tykającą bomba i jeśli nic się nie zmieni kolejne pokolenia będą masowo ginąć wskutek katastrof naturalnych.  Niestety polityka rządzi się innymi prawami i ma inne priorytety. Tutaj pojawia się pytanie czy tak musi być? Czy polityka nie może być pro klimatyczna i nie powinna wreszcie otworzyć się na głosy ekspertów ostrzegające przed nadchodzącymi zmianami?  Działając wspólnymi silami można wiele zmienić. Takiemu celowi służą też targi. Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które odbędą się w dniach 10-11 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI poświęcone są tylko energii odnawialnej, bo to przecież sprawa priorytetowa i o tym trzeba mówić, wprost, aby przekaz był czytelny i jednoznaczny. 

Czy udział w targach się opłaca?
To pytanie zadaje sobie wiele firm.  Zapewne nie w każdych. Jednak w targach branżowych, które mają grupy docelowe zbieżne z grupami danej firmy, prezentują analogiczne cele i są ważne dla branży należy brać udział. Takie targi powinny odzwierciedlać branżę, nieść przekaz, który będzie wpływał na jej rozwój.
Targi RE-Energy mają jasny cel – być miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko, z którego będą płynąć impulsy dla rozwoju branży. Warszawa jest do tego idealnym miejscem,. Położenie geograficzne sprawia, ze do Warszawy bez problemu można dojechać nieomalże z każdego zakątka świata. Warszawa to także miejsce spotkań biznesowych a przede wszystkim siedziba instytucji rządowych a tym samych decydentów wpływających bezpośrednio na ustawodawstwo dotyczące OZE. Obecność decydentów na tego typu wydarzeniach to możliwość bezpośredniego kontaktu i przedstawienia postulatów ważnych dla rozwoju branży OZE w Polsce.

A wszechobecny internet? Czy nie ma on negatywnego wpływu na biznes targowy?
Internet nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Poprzez internet możemy zapoznać się z produktami i paletą usług danej firmy, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, to w końcu z nim chcemy współpracować i jego chcemy poznać przed nawiązaniem współpracy. Targi są idealnym miejscem, aby porozmawiać osobiście z potencjalnym partnerem/klientem oraz zadać mu konkretne pytania. Na targach w stosunkowo krótkim czasie można przeprowadzić bardzo dużo rozmów, co już samo w sobie pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jakie bezpośrednie korzyści niesie za sobą udział w targach?
Udział w targach to budowanie wizerunku firmy, ale również wzmacnianie jej rozpoznawalności na rynku. Targi umożliwiają zaprezentowanie produktu czy tez usługi szerokiej publiczności a to w efekcie końcowym przekłada się na zwiększenie sprzedaży.      

Co wyróżnia te targi spośród innych?
RE-Energy to z jednej strony targi a z drugiej strony szereg wydarzeń towarzyszących na bardzo dobrym poziomie merytorycznym. Wydarzenie towarzyszące organizujemy we współpracy z wiodącymi stowarzyszeniami i mediami branżowymi. Oni wspierają nas merytorycznie i komunikacyjnie. Z racji tego, że są to targi branżowe, takie wsparcie jest na wagę złota. Ważnym elementem RE-Energy jest szeroko pojęty networking. Nie bez powodu nasze hasło to „Budujmy relacje biznesowe”, te relacje są budowane przede wszystkim na stoiskach, ale nie tylko, również w trakcie konferencji i for a szczególnym miejscem jest Strefa Networkingu, gdzie odbywają się spotkania kooperacyjne.

Jakie wydarzenia towarzyszące są planowane w ramach tegorocznej edycji?
Plan wydarzeń towarzyszących nie jest jeszcze zamknięty i na pewno kilka pozycji jeszcze się pojawi. W ramach RE-Energy odbędzie się już IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce organizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki, IV Kongres Magazynowania Energii, którego przewodniczącą i osobą odpowiedzialną za program merytoryczny jest Pani Barbara Adamska z ADM Poland. Premierowe wydarzenia to Konferencja Smart City będąca efektem współpracy ze Smart Grids Polska, Międzynarodowy Kongres Innowacyjnych Technologii Mobilnych we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilności oraz Kongres Budownictwa Pasywnego, który organizujemy z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego. Obok konferencji odbędzie się także szereg for poświęconych takim tematom jak pompy ciepła, samochody elektryczne, budynki energooszczędne i fotowoltaika. W przypadku fotowoltaiki chcemy w tym roku nieco inaczej podejść do tematu a mianowicie pokazać, jak nie należy instalować oraz jakich błędów unikać. Idea tego forum powstała po rozmowach z wystawcami. Oczywiście w ramach targów nie zabraknie Gali Wieczornej i rozdania nagród w takich kategoriach jak osobowość branży, innowacyjna technologia czy tez najlepiej prezentujące się stoisko.

Dlaczego RE-energy?
RE-energy to wyjątkowe wydarzenie, platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i prezentacji technologii. Szanowni Państwo bądźcie częścią tej platformy i wspólnie ją kształtujmy, aby do decydentów poszedł właściwy przekaz. Skoro szesnastoletnia Szwedka Greta Thunberg potrafi to my również na swój sposób postarajmy się i zróbmy wspólnie, co w naszej mocy, aby nasze dzieci bez obaw mogły patrzeć w przyszłość.

Kontakt:
Małgorzata Bartkowski
Project Manager
M:   +48 607 909 143
E:   mbartkowski@fairexpo.pl
W: www.reenergyexpo.pl

 
Źródło: ReEnergy
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)