Dzisiaj jest: 22.9.2023, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Pojemniki EURO – pomogą Twojej firmie i środowisku

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 125 Autor:
Redakcja poleca!

Firmy, które opierają się na transporcie i magazynowaniu towarów, muszą przeznaczać na to dużą część środków.

Pojemniki EURO – pomogą Twojej firmie i środowisku
Do tego generują spory procent gazów cieplarnianych, które mają wpływ na degradację środowiska naturalnego. Jednym ze sposobów na walkę z problemem są rozwiązania modułowe, w tym pojemniki EURO.

Jednym z celów przedsiębiorstwa powinna być optymalizacja procesów, w tym transportowych. Transportowanie opakowań z produktami oraz później konieczność powrotu pustych wiąże się z dużym obciążeniem finansowym oraz emisją spalin. Systemy modułowe umożliwiają optymalny transport wielu towarów na raz oraz magazynowanie w stosach, a tym samym zmniejszają ruch firmowych aut i nakład pracy pracowników.

Pojemniki EURO sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu jako niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Są gotowe do użytkowania w systemach zautomatyzowanych. Mają płaskie dno więc łatwo mogą być stosowane podczas ruchu na przenośnikach rolkowych i na regałach grawitacyjnych. Dają się układać w stosy, a także bez problemu rozkładać. Pojemniki dostępne w wielu różnych rozmiarach dają kupującym swobodę w doborze rozwiązań optymalnych względem potrzeb i dostępnej przestrzeni. Skrzynki EURO zazwyczaj dostarczane są w neutralnym, szarym kolorze. Można je okleić w razie potrzeby dedykowanymi w firmie etykietami informacyjnymi. Są ze sobą kompatybilne i gwarantują wiele możliwości.

Konstrukcja pojemników EURO

Tego rodzaju skrzynki produkuje się z polipropylenu dla zapewnienia odporności na olej, tłuszcze, większość kwasów i ługów. Tym samym mogą być bezpiecznie użytkowane nawet w środowisku, w którym takie substancje się pojawiają. Wykorzystuje się je w branży spożywczej - piekarniach, sklepach, masarniach itd., jak również w branży rolnej czy ogrodniczej. Ponadto są uniwersalnym i podstawowym wyposażeniem niemal każdej dużej firmy. Pojemniki dodatkowo posiadają pokrywę na dwóch zawiasach, z prostym zamkiem zatrzaskowym. Przechowywane produkty są zabezpieczone przed uszkodzeniem lub wysypaniem w przypadku przewrócenia transportera.

Konstrukcja pojemników i zastosowanie tworzyw sztucznych wysokiej jakości powoduje, że transportery są odporne na czynniki zewnętrzne takie jak skrajnie niskie i wysokie temperatury, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście żywności czy substancji chemicznych. Ponadto ich powierzchnia jest odporna na czynniki mechaniczne takie jak pęknięcia i uderzenia.

Pojemniki EURO - właściwości

Ich zaletą jest opcja wielokrotnego użytku i duża wytrzymałość, a także możliwość wykorzystywania jednej skrzynki w wielu różnych obszarach. Lekkie i poręczne - są wygodne w przenoszeniu. Pojemniki EURO łatwo wyczyścić. Powierzchnia pojemników w dużej części jest gładka, co zmniejsza osadzanie się kurzu na ściankach. Raz wyposażając się w pojemniki można ograniczyć zakupy wyposażenia tego typu do minimum, co z kolei pozytywnie oddziałuje na wizerunek firmy, która w mniejszym stopniu będzie zanieczyszczać środowisko.

Pojemników EURO, tak jak większości tego typu wyrobów, dotyczą restrykcyjne normy międzynarodowe, w tym unijne. Oznacza to, że produkty trafiające do firm zaopatrzeniowych, a następnie do przedsiębiorstw docelowych, posiadają wszystkie wymagane atesty i aprobaty. Dotyczy to głównie pojemników, które przeznacza się do kontaktu z żywnością czy środkami medycznymi, ale nie tylko. Ponadto takie pojemniki również mogą posiadać gwarancję producencką.

Przedsiębiorstwa w Polsce coraz uważniej przyglądają się sytuacji zewnętrznej i dostosowują do niej. Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to działania coraz częściej wprowadzane w firmach, zakładające między innymi świadome i odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska. Ze względu na ślad ekologiczny, który pozostawia działalność przedsiębiorstwa, jest ono niejako zobligowane do niwelowania negatywnych skutków bądź wspieranie środowiska (w tym nas - ludzi) w inny sposób. Te działania nie muszą wiązać się z kosztownymi akcjami - nawet tak drobne zmiany w organizacji jak wykorzystanie pojemników EURO może posłużyć do wsparcia firmy (w tym wizerunkowego) i środowiska.

Źródło: Run The Brand media

Źródło: OF
Polecane