Dzisiaj jest: 1.6.2023, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ekologiczne mycie przyborów dziecięcych w praktyce

Dodano: rok temu Czytane: 390 Autor:
Redakcja poleca!

Dla każdego rodzica dbanie o czystość w otoczeniu malucha jest niezwykle istotne.

Ekologiczne mycie przyborów dziecięcych w praktyce
Smoczki, butelki, naczynia dziecięce, a także zabawki wymagają regularnego mycia, a bezpieczeństwo jest w tym przypadku kwestią kluczową. Tradycyjne płyny do mycia naczyń i zawarte w nich substancje chemiczne mogą być przyczyną groźnych dla zdrowia malucha dolegliwości. Z myślą o najmłodszych powstały płyny dedykowane do mycia przyborów dziecięcych, a ich receptura opiera się na składnikach naturalnych.

Mycie przyborów dziecięcych

Najlepszą praktyką jest mycie butelek i smoczków dziecięcych zaraz po zakończeniu karmienia. Nie warto zostawiać zeschniętych naczyń w zlewie, ponieważ z biegiem czasu będzie je trudniej umyć z resztek zaschniętego jedzenia. Jeśli karmienie odbywa się nocą i nie mamy siły na każdorazowe mycie akcesoriów do karmienia, warto zalać je chociaż wodą, aby uniknąć wysychania pozostałości pokarmu. Mycie butelek i naczyń na ostatnią chwilę może okazać się kłopotliwe, ponieważ dziecko staje się głodne w najmniej spodziewanym momencie, a brak czystych naczyń będzie niewątpliwie problemem.

Co znajduje się w składzie tradycyjnych płynów do mycia naczyń?

Klasyczne i najczęściej stosowane płyny do mycia naczyń mogą zawierać w sobie chlor, amoniak, barwniki, konserwanty oraz substancje zapachowe. U niektórych osób taka zawartość może powodować podrażnienia skórne, więc tym bardziej jest ona groźna dla delikatnego organizmu dziecka. Tradycyjne płyny do mycia naczyń mają również negatywny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ nie ulegają biodegradacji, a substancje chemiczne w nich zawarte zazwyczaj wchłaniane są przez glebę.

Ekologiczna alternatywa do mycia przyborów dziecięcych

Ekologiczne płyny do mycia przyborów dziecięcych wyróżniają się od tych tradycyjnych przede wszystkim składem. Nie zawierają w sobie alergenów, silnych detergentów i innych substancji chemicznych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie dzieci i bardzo często stają się przyczyną reakcji alergicznych. Ekologiczne środki myjące do przyborów dziecięcych wyposażone są w specjalną formułę czyszczącą, która usuwa efektywnie zabrudzenia. Decydując się na nie, otrzymujemy połączenie wyjątkowej skuteczności z bezpieczeństwem malucha.

Płyn do mycia butelek, smoczków i naczyń dla dzieci Ludwik Ekologiczny

Płyn do mycia przyborów dziecięcych Ludwik Ekologiczny to preparat zawierający 97% składników pochodzenia naturalnego, który został wyposażony w formułę myjącą z dodatkiem kwasu mlekowego. Dzięki niej preparat usuwa wszelkie pozostałości po jedzeniu, w tym osady z mleka. Płyn nie zawiera w sobie substancji zapachowych oraz barwników, a dodatkowo łatwo się wypłukuje. Zawartość gliceryny i d-pantenolu w płynie do mycia przyborów dziecięcych Ludwik Ekologiczny sprawia, że jest on łagodny dla dłoni. Preparat posiada Pozytywną Opinie Instytutu Matki i Dziecka oraz certyfikat EU Ecolabel, a ponadto został przebadany dermatologicznie. Do jego zalet zalicza się również to, że jest biodegradowalny, pozostaje obojętny dla środowiska naturalnego, a opakowanie może zostać poddane recyklingowi.

Źródło: OF
Polecane