Dzisiaj jest: 26.6.2022, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Czym są magazyny energii?

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 199 Autor:
Redakcja poleca!

Inwestycja w lepszą przyszłość zawsze jest opłacalna. Magazynowanie energii pozwoli Ci, nigdy więcej, nie martwić się o zbyt małą ilość prądu w Twoim domostwie.

Czym są magazyny energii?
Niewyczerpane są pokłady energii słonecznej. Prawdopodobnie nigdy nie nastąpi dzień, w którym zaczniesz martwić się o energię pozyskiwaną ze słońca. Zupełnie inaczej jest w przypadku prądu. Pomyśl ile raz, w ciągu roku, nie miałeś prądu- oczywiście, zanim zdecydowałeś się na zakup fotowoltaiki.
 

Inwestycja w lepszą przyszłość zawsze jest opłacalna. Magazynowanie energii pozwoli Ci, nigdy więcej, nie martwić się o zbyt małą ilość prądu w Twoim domostwie. Niewyczerpane są pokłady energii słonecznej. Prawdopodobnie nigdy nie nastąpi dzień, w którym zaczniesz martwić się o energię pozyskiwaną ze słońca. Zupełnie inaczej jest w przypadku prądu. Pomyśl ile raz, w ciągu roku, nie miałeś prądu- oczywiście, zanim zdecydowałeś się na zakup fotowoltaiki. 
 

Twoja instalacja fotowoltaiczna, bez żadnego problemu, potrafi wykorzystać cały potencjał energetyczny. Co ciekawe, słońce w kilka minut wysyła ogromne pokłady energii. Ich wartość jest podobna do ilości prądu zużywanego na całej kuli ziemskiej, przez 12 długich miesięcy. To potężne źródło energii powinno stać się Twoim przyjacielem. Czerp z niego, jak najwięcej. Równie dużo odkładaj. 

Magazyn energii - czym jest? 

Energia, w ciągu dnia, nie jest zużywana równomiernie; rano szykując śniadanie, będziesz potrzebował jej więcej, niż w czasie, w którym jesteś poza domem. Prawdopodobnie nie dasz rady wykorzystać pozyskanej energii w 100%. Co w takim razie robić z niewykorzystaną energią? Najlepszym sposobem jest inwestycja w magazyny energii

Jest to ekologiczne, nowoczesne zastosowanie. Szczególnie przydatne w pochmurny dzień lub późnym wieczorem. Magazyn energii niezbędny jest w momentach, w których słońce znika, a Ty nadal potrzebujesz stałego dopływu prądu. Bez niego nie obejrzysz swojego ulubionego serialu ani nie naładujesz laptopa. Pracując zdalnie, ze swojego domu, powinieneś zainteresować się tą możliwością. Ciężko byłoby wykonać zlecone zadania, posiadając rozładowany sprzęt. 

Dzięki inwestycji w magazyny energii możesz osiągnąć nawet 90% samowystarczalności energetycznej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania Twojego domostwa. Jest to imponujący procent, o czym zapewne wiesz. Ponadto magazyny energii- jak sama nazwa wskazuje- magazynują otrzymany prąd, abyś mógł z niego skorzystać, kiedy nie będzie słońca. Fotowoltaika to przyszłość planety. Nie wpływa ona negatywnie na klimat oraz nie widać jej skutków w naturze. 

Energię przechowywaną w magazynie możesz używać również, w momencie większego zapotrzebowania na prąd. Na przykład organizując urodziny dla swojego dziecka. Dmuchawce rozstawione w ogrodzie zużywają ogromne ilości energii. Nie dasz rady wyprodukować jej w danym momencie. Za to łatwo otrzymasz ją, korzystając z magazynu. 

Rodzaje magazynów energii 

Na ten moment, na rynku znajdziesz pięć różnych typów magazynów energii. Dzięki temu możesz dopasować technologię do swoich indywidualnych potrzeb. Jakie rodzaje czekają na Ciebie?

  • Elektromechaniczne- zaliczają się do nich baterie oraz akumulatory.
  • Termiczne, czyli jawna lub utajona akumulacja ciepła.
  • Elektryczne, zwane inaczej superkondensatorami. 
  • Mechaniczne, do których zalicza się magazyny sprężonego powietrza.
  • Chemiczne, czyli ogniwa paliwowe oraz wytwarzanie wodoru.
Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)