Dzisiaj jest: 10.8.2022, imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Czy warto ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną?

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 363 Autor:
Redakcja poleca!

Coraz więcej osób inwestuje w zakup paneli fotowoltaicznych. Dlaczego warto ubezpieczyć instalację?

Czy warto ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną?

Ryzyko uszkodzenia instalacji fotowoltaicznej

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich wydarzeń losowych. Wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych instalacja może ulec uszkodzeniu. Koszt naprawy z kolei może być bardzo wysoki. Z kolei w przypadku posiadania polisy mamy gwarancję, że wydatki pokryje ubezpieczyciel.

Jaki zakres szkód obejmuje ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych ?

Pełna ochrona obejmuje szkody powstałe na wskutek awarii mechanicznych wynikających z wadliwego działania sprzętu. Wprawdzie przy poprawnie zamontowanej instalacji, awarie nie zdarzają się zbyt często, ale ryzyko zawsze istnieje. Pokrycie kosztów nawet niewielkiej naprawy jest stosunkowo wysokie. Polisa obejmuje również szkody powstałe na skutek czynników atmosferycznych, zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku powodzi, lawiny, wybuchu, pożaru. Pakiet obejmuje też skutki kradzieży i wandalizmu. Na wysokość składki wpływa wartość instalacji, producent, sposób montażu, a także obowiązująca gwarancja. 

Zalety skorzystania z polisy

Gwarancja otrzymania zadośćuczynienia od ubezpieczyciela w przypadku awarii lub uszkodzenia instalacji w wyniku wydarzeń losowych to z pewnością duży atut. Znalezienie odpowiedniej polisy nie jest trudne. Całkiem sporo towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisę dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych. W internecie bez problemu można porównać oferty i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.
Zakup polisy jest stosunkowo tani. Ceny najtańszych polis zaczynają się nawet od 11 zł miesięcznie, a więc jest to prawie nieodczuwalny wydatek dla domowego budżetu.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem swojej instalkacji, sprawdź kalkulator obliczający składkę na stronie https://chronie.pl/oferty/ubezpieczenie-fotowoltaiki/a/foto0043
Wprowadzając kod "
Foto0043" masz 10% rabatu! 

Podsumowując, zakup polisy ubezpieczeniowej na instalację fotowoltaiczną to stosunkowo niewielki wydatek. W przypadku wystąpienia szkody ubezpieczyciel wypłaci nam stosowną rekompensatę.

 
Źródło: zdjęcia głównego flickr.com (autor Lorie Shaull)
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)