Dzisiaj jest: 10.8.2022, imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Kotły na pellet. Wygoda i ekologia w jednym!

Dodano: rok temu Czytane: 324 Autor:
Redakcja poleca!

Kotły pelletowe to idealne rozwiązanie dla osób,które mieszkają w budynku nie podłączonym do sieci gazowej i chcą wymienić stary kocioł zasypowy na zautomatyzowane,nowoczesne i ekologiczne urządzenie.

Kotły na pellet. Wygoda i ekologia w jednym!
Teraz można dostać jeszcze większą dotację na zakup i montaż pieca na pellet!
 

Kocioł elektryczny generuje wysokie koszty ogrzewania. Do pieca gazowego niezbędne jest podłączenie budynku do sieci. Z kolei piec na ekogroszek wykorzystuje brudzące paliwo kopalne - węgiel. Szukasz optymalnego rozwiązania do ogrzania swojego domu? Dowiedz się czym jest kocioł na pellet!
 

Piec pelletowy – co to takiego?

Pellet należy do odnawialnych źródeł energii, czyli tzw. OZE. To biomasa powstała ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów, najczęściej drzewnych.

Wyróżniamy kilka rodzajów pelletu. Choć najpopularniejszy jest właśnie pellet drzewny powstały m.in. z wiór, zrębek i innych odpadów drzewnych pochodzących od drzew liściastych i iglastych, . występuje także pellet agro, który jest pozyskiwany z siana, słomy czy biomasy roślin energetycznych oraz pellet z łuski słonecznika i innych odpadów.
 

Warto pamiętać, że pellet wysokiej jakości nie ma w swoim składzie sztucznych dodatków sklejających, ponieważ zawarte w nim substancje naturalnie sklejają się same co pozwala na utworzenie granulatu. Pellet jest przyjazny środowisku nie tylko dlatego, że należy do biomasy. - -Warto warto pamiętać, że do jego produkcji nie wykorzystuje się całych drzew, ale wyłącznie ich pozostałości, które nie mogą zostać już zagospodarowane.
 

Kotły pelletowe należą do urządzeń zautomatyzowanych co oznacza, że są w dużej mierze bezobsługowe. Znacząco odróżnia je to od starych kotłów zasypowych, które trzeba obsługiwać co najmniej raz nanawet kilka razy na dobę.
 

Jeśli szczególnie zależy nam na na wygodzie użytkowania kotła warto przy zakupie zwrócić uwagę na takie funkcje jak system automatycznego czyszczenia oczyszczania rusztu palnika pelletowego, automatyczne rozpalanie po wykryciu zapotrzebowania na moc cieplną i wygaszanie, gdy zostanie osiągnięta temperatura zadana czy system mechanicznego automatycznego czyszczenia wymiennika i system automatycznego odpopielania. Piece Kotły na pellet mogą być także... sterowane przez smartfona!

Dofinansowanie do kotłów na pellet wyższe od 1 lipca!

Z jakich jeszcze powodów warto wymienić stary piec na piec kocioł pelletowy? Choćby dlatego, że można otrzymać na niego dofinansowanie. Jeśli kocioł spełnia wymogi rozporządzenia eco-design, a budynek nie jest podłączony do sieci gazowej od 1 lipca można otrzymać aż 9 tys. Zł dotacji i jednak nie więcej niż 45 proc. faktycznie poniesionych kosztów. Kotły na pellet spełniające wymogi znajdziesz na https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html.

Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)