Dzisiaj jest: 10.8.2022, imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Oferro Fotowoltaika - nowy raport o twojej przyszłej instalacji

Dodano: rok temu Czytane: 345 Autor:
Redakcja poleca!

Zapotrzebowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych w Polsce nie maleje - wręcz przeciwnie. Od zeszłego roku branża ta przeżywa prawdziwy rozkwit.

Oferro Fotowoltaika - nowy raport o twojej przyszłej instalacji
Wszystko dzięki możliwościom otrzymania dofinansowań i rosnącej świadomości konsumentów. Ponadto, idące w górę ceny prądu motywują do szukania alternatywnych rozwiązań, pomagających zaoszczędzić na rachunkach. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej firm fotowoltaicznych, przez co łatwo można trafić na niedoświadczonego przedsiębiorcę i przez to stracić nie tylko cenny czas, ale przede wszystkim pieniądze.

Oferro Fotowoltaika - co to właściwie jest?

Tylko pod koniec 2020 roku w Polsce działało blisko 460 000 mikroinstalacji fotowoltaicznych! Rosnące zapotrzebowanie konsumentów sprawiło, że i liczba ekspertów od paneli słonecznych niebywale wzrosła. Oferro od dwóch lat słucha opinii swoich użytkowników, którym często trudno podjąć decyzję w natłoku ofert, telefonów z firm fotowoltaicznych czy wizyt osób zajmujących się montażem paneli PV. Pomagamy im w  dokonaniu właściwego wyboru firmy i chronimy przed nieuczciwymi przedsiębiorcami. Chcąc wspierać rozwój zielonej energii w Polsce i przyszłych prosumentów przy podejmowaniu decyzji o wyborze dostawcy fotowoltaiki, stworzyliśmy dedykowaną pozyskiwaniu energii ze słońca stronę. Każdy może wygenerować na niej darmowy  i szczegółowy raport o przyszłej instalacji dla swojej nieruchomości. Przedstawiamy Oferro Fotowoltaika! 

Unikalny algorytm stworzony przez nasz zespół ekspertów weryfikuje około 6 000 firm fotowoltaicznych działających na terenie całego kraju. Sprawdzamy od ilu lat firmy prowadzą działalność, ich moralność płatniczą, zaawansowanie i prognozy rozwoju, a także opinie innych klientów. Ale nie tylko! Nasze narzędzie analizuje m.in. dach, powierzchnię budynku, czy kierunek padania promieni słonecznych. Dzięki tym danym możemy wstępnie ocenić, czy na Twoim dachu jest możliwy montaż instalacji fotowoltaicznej, przedstawić Ci wstępny kosztorys i polecić wiarygodne firmy!

Jak stworzyć swój spersonalizowany, darmowy raport z Oferro Fotowoltaika?

Najpierw w górnym pasku należy wpisać dokładny adres budynku, na którym mają być zamontowane panele słoneczne. Po kliknięciu w przycisk "Pokaż" przechodzimy do krótkiego formularza. Naprawdę krótkiego - tylko 4 proste kroki wystarczą by wygenerować szczegółowy raport!

Krok 1 Dokładne oznaczenie dachu budynku, na którym ma być założona instalacja. 

Krok 2 Określenie wysokości miesięcznych rachunków za prąd. 

Krok 3 Udzielenie podstawowych informacji o budynku i dachu. 

Krok 4 Uzupełnienie danych kontaktowych, na które ma zostać wysłany raport. 

Jakie informacje znajdziesz się w raporcie?

Po otworzeniu raportu ponownie zobaczysz mapkę z oznaczonym dachem swojego budynku. W dalszej części zebraliśmy podstawowe dane takie jak jego typ i powierzchnia, liczba kondygnacji a dodatkowo wszystkie informacje, których wcześniej udzieliłeś. Sprawdziliśmy, czy na dachu nie znajdują się "przeszkadzacze" w postaci okien dachowych czy kominów. To kluczowe przy obliczaniu powierzchni dachu, na której można zamontować instalację fotowoltaiczną. W kolejnej części, jako ciekawostkę, pokazujemy gdzie - na tle innych budynków w Polsce - znajduje się twoja nieruchomość pod względem powierzchni. Później przechodzimy do powierzchni dachu - oznaczyliśmy go na mapie i podaliśmy jego całkowitą powierzchnię – przydatna informacja w kontekście liczby paneli, które mają zostać zamontowane. 

Szacowany kosztorys

To część, która dla każdego przyszłego prosumenta jest jedną z najważniejszych - ile musisz zainwestować, żeby cieszyć się własną energią elektryczną produkowaną ze słońca? Pokazujemy 3 wersje - ekonomiczną, optymalną i premium. W każdej z nich obliczyliśmy liczbę potrzebnych paneli, ich wagę i powierzchnię. Uwzględniliśmy niezbędne gwarancje, a także policzyliśmy ile będą wynosić miesięczne opłaty. Do obliczeń wykorzystaliśmy średnią cenę paneli i elementów instalacji od najczęściej wybieranych producentów.

Ważne! Wyliczenia w tej sekcji nie obejmują rabatów i dofinansowań, które możesz otrzymać z licznych programów dla prosumentów. Jeśli zdecydujesz się na umówienie audytu, zapytaj o te możliwości eksperta. Może okazać się, że Twoja instalacja będzie kosztować jeszcze mniej!

Kolejne dwa elementy raportu to przewidywany czas realizacji inwestycji i szacowany zwrot. Zdajemy sobie sprawę, że instalacja to spory wydatek i dobrze wiedzieć, kiedy zainwestowane pieniądze się zwrócą. Ponadto, jeśli udało się otrzymać dofinansowanie czas zwrotu będzie krótszy nawet o 2 lata!

Rekomendowanie firmy fotowoltaiczne

Na końcu raportu przedstawiamy trzech dostawców fotowoltaiki z Twojej okolicy, które po obliczeniach naszego algorytmu zyskały najwyższe oceny. Sam wybierasz, która z firm ma się z Tobą skontaktować. 

Mam raport i co dalej?

Przygotowany przez Oferro raport to świetny punkt wyjściowy dla wszystkich, którzy są zainteresowani fotowoltaiką, ale nie mieli do tej pory pojęcia, ile może kosztować instalacja. Konkretne wyliczenia i trzy propozycje cen pomagają zorientować się, co obecnie dostępne jest na rynku. Raport przyda się także w rozmowie z doradcą - możesz porównać ceny, moc paneli czy długość gwarancji, jaką otrzymujesz na dane komponenty. Już przed spotkaniem wiesz, na jakie elementy zwrócić uwagę i o co dokładnie zapytać.

Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)