Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Zasilanie awaryjne z agregatem prądotwórczym

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 274 Autor:
Redakcja poleca!

Systemy zasilania awaryjnego to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia współczesnych biur, zakładów przemysłowych, obiektów medycznych i przeznaczenia publicznego.

Wzrost liczby urządzeń zasilanych elektrycznie i sterowanych elektronicznie powoduje, że zabezpieczenie stałych dostaw energii o określonych parametrach jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania większości instytucji i obiektów. Coraz częściej zasilacze UPS są parowane z wydajnymi agregatami prądotwórczymi.

Co to jest UPS?

UPS (uniterruptible power supply) to bezprzerwowy zasilacz awaryjny, którego zadaniem jest utrzymanie zasilania w przypadku zaniku lub nieprawidłowych parametrów zasilania sieciowego. Typowy zasilacz awaryjny UPS jest wyposażony w akumulator, który daje możliwość nieprzerwanej pracy przez określony czas.

Coraz częściej biurowe i przemysłowe UPS są wyposażone w dodatkowy agregat prądotwórczy, który daje możliwość utrzymania zasilania nawet gdy przerwa w dostawie energii o właściwych parametrach trwa dłużej niż okres, w jakim można pobierać prąd z akumulatorów zasilacza. 

Przemysłowe UPS, czyli zaawansowane zasilanie awaryjne

Systemy zasilania awaryjnego stają się coraz bardziej istotne z punktu widzenia ciągłości realizacji kluczowych procesów biznesowych. Każdy układ zasilania awaryjnego realizuje kilka zadań. Przede wszystkim ups przemysłowy to doskonałe rozwiązanie na ochronę infrastruktury i urządzeń elektronicznych oraz sterowanych elektronicznie przed przepięciami i zakłóceniami z sieci energetycznej.

Urządzenia starszego typu dawały głównie możliwość bezpiecznego wyłączenia odbiorników i zapisania postępu prac. Ich ograniczenia wynikają głównie z pojemności i skuteczności akumulatorów. Nowsze ups przemysłowe to jednocześnie element zabezpieczeń przeciw przepięciowych, którego zadaniem jest dostosowania parametrów zasilania tak, aby było w pełni bezpieczne dla odbiorników, czyli infrastruktury technicznej przedsiębiorstwa.

Zaawansowany ups przemysłowy daje też możliwość bezpiecznego łączenia różnych źródeł energii, z których można czerpać w danej lokalizacji. To doskonały sposób na bezpieczne łączenie zasilania sieciowego, energii absorbowanej ze źródeł odnawialnych źródeł oraz agregatów prądotwórczych stosowanych w ramach lokalnych mini elektrowni czy układów zasilania awaryjnego.

Urządzenia tego typu są wykorzystywane do kontroli parametrów zasilania lokalnych sieci, serwerów, centrów danych, infrastruktury telekomunikacyjnej, urządzeń medycznych, automatyki przemysłowej oraz urządzeń realizujących zaawansowane technologiczne procesy przemysłowe i badawcze.

UPS zasilanie awaryjne domu

Zalety systemów ups z zasilaniem awaryjnym agregatem prądotwórczym doceniają także właściciele domów. To doskonały sposób na zabezpieczenie zapotrzebowania na energię w przypadku braku zasilania sieciowego. Systemy ups stosowane jako zasilanie awaryjne domu umożliwiają ochronę wartościowego wyposażenia i domowej sieci elektrycznej przed przepięciami. 

Ponadto, ups i zasilanie awaryjne agregatem prądotwórczym to doskonały sposób na utrzymania poprawnych parametrów pracy układów sterowanych elektronicznie. Warto dodać, że coraz więcej domów jest wyposażona w zaawansowane układy grzewczo-wentylacyjne z urządzeniami do odzyskiwania energii z ogrzewanego powietrza czy spalin generowanych przez nowoczesne urządzenia grzewcze.


Zasilacze awaryjne UPS znajdziesz na stronie https://akmel.eu/

Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)