Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kaptury blaszane

Dodano: rok temu Czytane: 472 Autor:
Redakcja poleca!

Osłona z blachy to doskonałe zabezpieczenie właściwej izolacji wykonanej z wełny, kauczuku, poliuretanu oraz wielu innych tworzyw stosowanych w termoizolacji.

Kaptury blaszane
Dobrze wykonane nie tylko chronią materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Co oferuje rynek i jakie zalety posiada takie rozwiązanie?

Kaptury blaszane - zastosowanie

Kaptury wykonane z blachy mają za zadanie osłonić izolację właściwą. Dodatkowo spełniają funkcję estetyczną, maskując nieatrakcyjnie wyglądające części i sprzęt. Zaletą tego typu rozwiązań jest nie tylko odporność na uszkodzenia, ale również na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego kaptury blaszane można stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również na zewnątrz. Zazwyczaj materiał taki stosuje się, do osłony izolacji zaworów, zasuw, do osłony instalacji grzewczych i technologicznych. Co więcej są one odporne na duże wahania temperatury. To doskonałe rozwiązanie do osłony istotnych elementów w parku maszynowym, który wymaga ochrony nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale zapewnia względy estetyczne. Kaptur blaszany ochroni również rurociągi, zapewniając lepszą efektywność procesów przemysłowych i energetycznych.

Kaptury blaszane - parametry

Do wykonania kapturów wykorzystuje się zazwyczaj blachę ocynkowaną lub aluminiową. Pozwala to na ograniczenie kosztów dodatkowego zabezpieczenia izolacji, stanowiąc przy tym skuteczną ochronę. Gładka struktura blachy i szeroki zakres temperatur to główne jej zalety. Odporna jest bowiem zarówno na bardzo niskie wskaźniki, jak również znacznie podwyższone. Rozmiar kaptura to już kwestia indywidualna. Projekty realizuje się na zamówienie, choć można skorzystać z gotowych i uniwersalnych rozmiarów oferowanych przez producenta. Pozwala to na osłonę nietypowych miejsc i realizację nawet najtrudniejszych projektów.

Kaptury blaszane na zamówienie

Aby idealnie dopasować kaptur blaszany warto skorzystać z pomocy specjalistów, począwszy od pomiarów po montaż. To doskonałe rozwiązane dla ludzi, którzy cenią sobie kompleksowe rozwiązania. To również gwarancja skuteczności izolacji. Dokładnie dopasowany kaptur, stworzony na wymiar zapewnia właściwą ochronę i szczelność. Co więcej to również oszczędność czasu na samodzielny montaż. Należy bowiem zaznaczyć, że niewymiarowe elementy to często spore wyzwanie, by sporządzić idealnie dopasowany kaptur, który spełni swoją funkcję.

Kaptur blaszany to nie tylko zabezpieczenie izolacji, ale również względy estetyczne.

Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)