Dzisiaj jest: 19.6.2021, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Inwestycja w ekologię - jak dbać o środowisko z korzyścią dla portfela?

Dodano: rok temu Czytane: 719 Autor:
Redakcja poleca!

Proekologiczne rozwiązania stosowane są zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i w gospodarstwach domowych.

Inwestycja w ekologię - jak dbać o środowisko z korzyścią dla portfela?
Wykorzystanie energii odnawialnej cieszy się też zainteresowaniem władz lokalnych i nie ma w tym nic dziwnego – takie działania sprzyjają ochronie środowiska, a jednocześnie pozwalają na oszczędności.

Uliczne lampy solarne – najważniejsze zalety

Lampy solarne działają dzięki energii promieniowania słonecznego, co oznacza, że pozyskiwane w ten sposób światło jest całkowicie darmowe. Koszt w tym przypadku stanowi zakup samej lampy oraz jej montaż. Tego typu produkty oświetleniowe wyposażane są w odpowiednie panele fotowoltaiczne i akumulator pozwalający gromadzić pozyskiwaną ze słońca energię. Latarnie uliczne solarne to sprzyjająca ochronie środowiska alternatywa dla produktów zasilanych z sieci. Ich zastosowanie niesie też dodatkowe korzyści w postaci oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Ponieważ opłaty związane z oświetleniem ulic stanowią niemałą część wydatków miast i gmin, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pozwoli je obniżyć i pozyskać w ten sposób środki na inne cele. Warto też zdecydować się na lampy parkowe solarne oświetlające tereny zieleni, jak np. skwery.

Gdzie można zastosować lampy solarne?

Lampy działają dzięki panelom fotowoltaicznym, dlatego można je montować właściwie wszędzie, również na obrzeżach gmin czy w miejscach, gdzie trudno byłoby doprowadzić przewody zasilające. Rozwiązanie to sprawdzi się również w gospodarstwach domowych, a także na placach należących do rolników czy przedsiębiorców. Oświetlany przez całą noc skład budowlany, teren magazynu czy parking zapewnia większe bezpieczeństwo, dlatego inwestycja w lampy solarne to rozsądne rozwiązanie. Warto przy tym wspomnieć, że osoby prywatne i przedsiębiorstwa mogą liczyć na finansowanie fotowoltaiki ze specjalnych programów ogólnokrajowych oraz proponowanych przez instytucje samorządowe. Inwestycję w ogniwa fotowoltaiczne wraz z osprzętem i montażem można ponadto odliczyć od podstawy podatku dochodowego. Zakup lamp solarnych dzięki temu zwróci się jeszcze szybciej.

Jak wybrać lampy solarne?

Lampy solarne dostępne są z jednym lub z dwoma modułami fotowoltaicznymi, różnią się też mocą opraw LED, sposobem sterowania czy wielkością i rodzajem akumulatorów – więcej informacji na ten temat można znaleźć na https://suncurrent.pl/lampy-solarne. Pozwala to dobrać odpowiedni model do konkretnego zastosowania oraz miejsca. Aby mieć pewność, że lampy solarne spełnią swoją rolę i zagwarantują właściwą ilość światła, warto wybrać produkty od sprawdzonego dostawcy. Najrozsądniej jest zdecydować się na lampy solarne wraz z ich montażem, gwarancją i serwisem pogwarancyjnym. Wybór doświadczonej firmy zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi to najbezpieczniejsze rozwiązanie zapewniające nie tylko optymalny dobór samych lamp, ale też ich wysoką jakość oraz pomoc techniczną, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)