Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Utylizacja elektroniki, sprzętu elektrycznego i gaśnic

Dodano: 9 miesięcy temu Czytane: 904 Autor:
Redakcja poleca!

Rozwój gospodarki i nowych technologii przyczynił się do nadmiernej produkcji, również sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To problem na skalę globalną.

Utylizacja elektroniki, sprzętu elektrycznego i gaśnic
Na szczęście recykling sprzętu elektrycznego cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Jak pozbyć się elektrośmieci?

Od 1 stycznia 2018 obowiązuje nowy podział elektrośmieci. Zakres grup sprzętowych zmniejszył się z 10 do 6. Obecnie wygląda on następująco:

  1. Sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury.
  2. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 mm kw.
  3. Lampy.
  4. Sprzęt wielkogabarytowy, którego zewnętrzne wymiary przekraczają 50 cm (w którymkolwiek miejscu). Niniejsza grupa nie obejmuje sprzętu ujętego w grupach sprzętu nr 1-3.
  5. Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm. Niniejsza grupa nie obejmuje sprzętu ujętego w grupach sprzętu nr 1-3 i 6.
  6. Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm.

Jeśli zastanawiasz się nad recyklingiem sprzętu elektrycznego, masz do wyboru kilka możliwości. Możesz m.in. skorzystać z propozycji profesjonalnej firmy zajmującej się odbiorem zużytego sprzętu i jego utylizacją.

Jak wygląda utylizacja sprzętu elektronicznego?

Do recyklingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego wykorzystuje się zwykle dwie metody: separację fizyczną oraz obróbkę mechaniczną. Najpierw specjaliści demontują urządzenia, a następnie dzielą elementy na poszczególne grupy. Niektóre można powtórnie wykorzystać, a inne nadają się do recyklingu. Wartościowe metale, takie jak srebro, złoto, aluminium i miedź można odzyskać i ponownie wykorzystać.

Możesz umówić się z firmą na odbiór zużytego sprzętu. Taka opcja jest bardzo wygodna i pozwala Ci zaoszczędzić sporo czasu. Niestety elektrośmieci zawierają substancje szkodliwe dla środowiska i naszego zdrowia. Dlatego, jeśli masz zużyty komputer stacjonarny lub laptop, skorzystaj z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa. Sprawdź, czy zajmuje się utylizacją komputerów. Nie wyrzucaj starych, niepotrzebnych urządzeń na śmietnik. Umów się ze specjalistyczną firmą na odbiór zużytego sprzętu. W ten sposób możesz zadbać o środowisko. 

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Elektrośmieci można wykorzystać do produkcji sprzętu RTV i AGD, części samochodowych i mebli. Dlatego warto je zbierać, utylizować i poddać recyklingowi. To doskonały sposób na ochronę środowisko.

Wybierając doświadczoną firmę zajmującą się utylizacją sprzętu elektronicznego i komputerów, masz pewność, że działa zgodnie z obowiązującymi przepisami. Firma Dora Plus zajmuje się recyklingiem gaśnic oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Może również fizycznie i magnetycznie zniszczyć nośniki danych. Dzięki temu nie musisz się bać, że poufne dane przypadkowo wyciekną. Ma duże doświadczenie na rynku. Oferuje szeroki wachlarz usług. Co ważne, działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Posiada odpowiednie certyfikaty. Gwarantuje szybką realizację usług na najwyższym poziomie.

Źródło: OF
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)