Dzisiaj jest: 16.9.2019, imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza

Szkolenia z ochrony środowiska

Dodano: rok temu Czytane: 631 Autor:
Redakcja poleca!

Wszelkie działania podejmowane przez przedsiębiorstwa mogą mieć negatywny lub pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Szkolenia z ochrony środowiska
Wiele zadań realizowanych przez firmy w tym zakresie jest wymaganych przez obowiązujące przepisy prawa. By być na bieżąco z obowiązkami, przedsiębiorstwa powinny inwestować w zdobywanie wiedzy w obszarze ochrony środowiska. Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie pracowników na szkolenia.
 

Szkolenie dotyczące odpadów, opłat i raportów KOBIZE

Tematyka związana z gospodarowaniem odpadami, przygotowaniem raportów do KOBIZE oraz z naliczaniem opłat dotyczy bardzo wielu podmiotów gospodarczych. Szkolenie pomoże uzyskać wiedzę niezbędną do prawidłowego zarządzania tym obszarem, między innymi dzięki przedstawieniu funkcjonowania Bazy Danych o Odpadach oraz zaprezentowaniu sposobów opracowywania aktualnych danych niezbędnych do prowadzenia ewidencji. Istotną kwestią będzie również uzyskanie wiedzy w zakresie raportowania. W tym celu warto zapoznać się z modułem szkolenia na temat przygotowania raportów do KOBIZE.

Szkolenie: opłaty za korzystanie ze środowiska

W związku z obowiązującymi przepisami przedsiębiorstwo jest zobowiązane do końca pierwszego kwartału do naliczenia i uiszczenia opłat za korzystanie ze środowiska w roku ubiegłym. Niezbędne jest w związku z tym przygotowanie wyliczenia oraz sprawozdania, dlatego też warto poznać obowiązujące zasady działania systemu i właściwego dokonywania rozliczeń. Szkolenie z opłat środowiskowych dla przedsiębiorstw obejmuje m.in. zagadnienia dotyczące opłat związanych z wprowadzaniem gazów i pyłów do powietrza, poborem wód, wprowadzaniem ścieków, czy składowaniem odpadów.

Szkolenie dotyczące substancji i mieszanin chemicznych

Przedsiębiorcy mają określone obowiązki dotyczące wprowadzania na rynek, klasyfikacji i oznakowania substancji i mieszanin chemicznych. Jest to regulowane poprzez rozporządzenia REACH i CLP oraz ustawą o substancjach i mieszaninach chemicznych i ma na celu zapewnienie wysokiego poziomu ochrony środowiska naturalnego. Szkolenie Reach jest skoncentrowane na przedstawieniu i omówieniu przepisów, obowiązków z nich wynikających oraz sankcji, z uwzględnieniem aspektów praktycznych.

Realizowanie przez przedsiębiorstwa zadań wynikających z obowiązku ochrony środowiska jest postępowaniem zgodnym z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli dbałości o otoczenie i minimalizowaniem negatywnych skutków, jakie mogą wywołać firmy swoją działalnością. Znajomość obowiązujących przepisów prawa na pewno w tym pomoże, co więcej pozwoli uniknąć sankcji, dlatego warto inwestować w szkolenia dotyczące ochrony środowiska.

Źródło: JGT
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)