Dzisiaj jest: 22.9.2021, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Smart building – budownictwo przyszłości

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2000 Autor:
Redakcja poleca!

Koszty budowy prefabrykowanych domów wielorodzinnych w technologii kompozytowo-drewnianej są niższe od tradycyjnych o 30 proc.

Smart building – budownictwo przyszłości
Czas realizacji inwestycji skraca się o połowę, a poziom efektywności energetycznej  wzrasta  o   60   proc.   Taki   budynek   powstaje   na   Targówku   w   Warszawie   przy   ul. Remiszewskiej 13 w ramach programu Smart Building realizowanego przez Grupę Kapitałową Smart Technology.

W opracowanie projektu i wykonanie prefabrykatów zaangażowane są firmy z Grupy Kapitałowej Smart Technology, specjalizujące się w budownictwie domów kompozytowo-drewnianych. Sterowana komputerowo produkcja pozwala na nieograniczoną możliwość tworzenia gotowych elementów do budowy obiektów realizowanych według indywidualnych pomysłów i oczekiwań designerskich.

Główną zaletą budynków opartych o technologię kompozytowo-drewnianą jest szybkie tempo budowy. Gotowe do zasiedlenia prefabrykowane domy powstają w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Elementy obiektów: ściany, stropy i dachy są dostarczane na plac budowy, gdzie w okresie kilkunastu dni zostają posadowione na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej. Przykrycie budynku dachówką oraz pozostałe prace montażowe trwają przez kolejne 3-4 tygodnie, co pozwala w ciągu kilku miesięcy zrealizować stan surowy zamknięty.

Kolejnym produktem  oferowanym  przez  Grupę są  domy modułowe,  których  ogromnym  atutem  jest  szybka i łatwa budowa. Cały proces produkcji polega na prefabrykacji elementów w fabryce na bazie konstrukcji modułowych. W hali produkcyjnej powstaje konstrukcja i elementy wykończeniowe, a nawet część wyposażenia. Tak  przygotowane moduły transportowane  są  na  plac  budowy,  gdzie montaż  trwa  zazwyczaj  2 3 tygodnie. Domy te charakteryzują się powierzchnią w granicach 140 -250 m² i złożone są z kilku modułów.

Takie rozwiązania posiadają wiele zalet. Przyspieszają czas budowy, co wpływa na obniżenie kosztów pracy. Dodatkowo, roboty mogą być wykonywane w ciągu całego roku – niezależnie od pogody. Natomiast mechanizacja procesu produkcji pozwala na tworzenie obiektów zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami polskiego prawa budowlanego, zapewniając przy tym wyższy standard i poziom jakości niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Budujemy energooszczędne prefabrykowane budynki dla klientów indywidualnych, a także dostarczamy elementy prefabrykowanych konstrukcji dla budownictwa wielorodzinnego.
 
Obiekty użyteczności publicznej (np. przedszkola, szkoły) są również dla Grupy istotnym obszarów aktywności. Około 96 proc. sprzedaży jest realizowana dla odbiorców zagranicznych, głównie z Niemiec, Austrii i państw Beneluxu. W związku z dynamicznym rozwojem Grupa Kapitałowa Smart Technology planuje wejście na nowe rynki, takie jak Norwegia, Emiraty, Egipt i Polska.

Pierwszy w Polsce prefabrykowany budynek wielorodzinny wykonany w technologii kompozytowo-drewnianej będzie można obejrzeć podczas międzynarodowej konferencji pt. „ Smart Building - budownictwo przyszłość”, na którą organizatorzy zapraszają 19 kwietnia o godz. 10.00 na teren budowy przy ul. Remiszewskiej 13 na Targówku.

Udział w konferencji zapowiedzieli m.in.: ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce J. E. Yousif Eisa Bin Hassan Al. Sabri, ambasador Iranu w Polsce J. E. Samada Ali Lakizadeh, przedstawiciele ambasady Algierii, władz Egiptu, i inni. Partnerami wydarzenia będą między innymi Lasy Państwowe, Medlabs, T-Mobile i Bank Ochrony Środowiska.

Partnerem medialnym konferencji jest Redakcja Liderów Innowacyjności oraz Polish Market.


Więcej informacji na stronie: www.info.houseeu.com
 
Źródło: Smart Building
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)