Dzisiaj jest: 19.5.2022, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Zestaw transportowy czy wózki widłowe - co się opłaca?

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1435 Autor:
Redakcja poleca!

Wybór sprzętu transportowego zależy od rodzaju przewożonych produktów. Zestawy transportowe sprawdzą się tam, gdzie pakunki mają różnorodną pojemność.

Zestaw transportowy czy wózki widłowe - co się opłaca?

Czym są zestawy transportowe?

Zestawy transportowe służą przewożeniu materiałów i produktów na zewnątrz oraz w magazynach i halach zakładów przemysłowych. Sprzęt składa się z ciągnika oraz dopasowanych do niego przyczep (ram), o różnym kształcie i udźwigu. Na zestawy transportowe STILL składają się 4 typy ram (w kształcie liter B, C i E), a także platforma transportowa (ma zwiększoną ładowność i nie zawiera belek). Każda z nich jest w stanie udźwignąć produkty ważące od 1000 do 1600 kilogramów. Tego typu urządzenia zapewniają stabilność jazdy, a także dają możliwość regulacji belek. W ten sposób łatwiej będzie przewieźć pakunki o różnej wielkości (na przykład mniejsze i większe kartony). Zestawy transportowe są zazwyczaj wyposażone w automatyczną blokadę ładunku, dzięki czemu nie trzeba się martwić o uszkodzenie artykułów. Wśród sprzętu znajduje się też rama w kształcie litery E, która ma własne zasilanie. Korzystanie z niej nie wymaga podłączania żadnych dodatkowych przewodów.

Zalety korzystania z zestawów transportowych

Zestawy transportowe świetnie sprawdzą się w zakładach, w których przewozi się produkty o różnym kształcie i średniej masie. Są one ładowane automatycznie, zazwyczaj od prawej lub lewej strony. Tego typu sprzęt mieści się nawet w wąskich korytarzach, a skrętne koła przyczep zapewniają stabilność jazdy. Maszyna jest prosta w obsłudze, a jej budowa zapewnia szerokie pole manewru. Kolejną zaletą używania zestawów transportowych jest wybór odpowiedniej ramy. Każda z nich mieści pakunki o konkretnym kształcie, raz większe, innym razem mniejsze.

Korzyści z używania wózków widłowych

Wózki widłowe mogą przewozić produkty o bardzo wysokiej masie (do kilkunastu ton), ale o zbliżonym kształcie. Dobrze sprawdzą się, na przykład, w portach. Wózki widłowe nie emitują spalin. Mogą być ręczne lub elektryczne, czyli podłączone do ciągnika. W przypadku tych drugich towar ładuje się automatycznie od przodu lub tyłu, ponadto można go podnosić i opuszczać. Inną zaletą wózków widłowych jest niski poziom hałasu, jaki generują. Pracują niemal bezgłośnie, a naładowane akumulatory mogą działać nawet przez 8 godzin.

Źródło: Still
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)