Dzisiaj jest: 11.8.2020, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Fotowoltaika, a kolektory słoneczne. Czy to jest to samo? Różnice?

Dodano: 5 lat temu Czytane: 7534 Autor:

Często pojęcia panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne są mylone, a większość ludzi nie znająca się w tej dziedzinie myśli, że oba systemy oznaczają to samo.

Fotowoltaika, a kolektory słoneczne. Czy to jest to samo? Różnice?
Dostaliśmy już wiele zapytań w tej sprawie, więc odpowiadamy. Panele fotowoltaiczne, a kolektory słoneczne to dwa osobne sposoby pozyskiwania innej energii.
Najpierw zdefiniujemy czym jest fotowoltaika. Więc fotowoltaika są to systemy solarne, dzięki którym uzyskujemy energię elektryczną. Taką energię możemy wykorzystać, żeby zasilać urządzenia elektryczne, jaki i elektroniczne bez pomocy dodatkowych generatorów.
 
Fotowoltaika - panele słoneczne
Panele fotowoltaiczne
 
Natomiast kolektory słoneczne (firmy zajmujące się kolektorami słonecznymi), popularnie nazywane solarami przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię cieplną, która jest potrzebna do podgrzewania wody oraz ogrzewania nieruchomości. Zatem jest ogromna różnica między fotowoltaiką, a systemem solarnym.
 
Kolektory słoneczne tzw.solary
Kolektory słoneczne

Wspólną cechą jest to, iż obydwa innowacyjne źródła pozyskiwania energii najczęściej są montowane na dachu budynków mieszkalnych, przez co często są mylone ze sobą. Następną cechą wspólną jest to, że na oba urządzenia możemy uzyskać dotację, która w przypadku kolektorów wynosi nawet 60%, a fotowoltaika do 45%. 
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • Tak!
    2017-01-31 10:42:05 Zgłoś
    Dobry wpis. Ja jestem całkowitym fanem fotowoltaiki - mam nawet panel na dachu swojej firmy
Polecane
Polub nas na Facebook-u i bądź na bieżąco z informacjami ze świata OZE! (kliknij)