Dzisiaj jest: 29.1.2023, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Energetyka słoneczna

Dodaj odpowiedź

Polecam udział w Webinarium OZE

rozpoczęty 6 lat temu przez Ata
2017-07-06 16:39 45%
Pozwalam sobie równiez w tym dziale podać informację, którą umieściłam też w Aktualnościach.
11 lipca br. Odbędzie się WEBINARIUM OZE – pierwsze w Polsce transmitowane na żywo w Internecie szkolenie, które stanowi rzetelne przygotowanie do egzaminu z systemów fotowoltaicznych w UDT.
 
Webinarium skierowane jest do tych osób, które:
  • przeszły szkolenie podstawowe w akredytowanym ośrodku szkoleniowym,
  • zamierzają się ubiegać o certyfikat instalatora mikro- (do 40 kWe) bądź małej (do 200 kWe) instalacji fotowoltaicznej w Urzędzie Dozoru Technicznego.
 
To ostatnia szansa na powtórkę, bo pierwsze egzaminy w nowej formule odbędą się już pod koniec lipca. Egzamin w UDT nie należy do najłatwiejszych – składa się z dwóch części, testowej (24 pytań jednokrotnego wyboru) oraz praktycznej (3 pytań problematycznych do rozwiązania). Średnia zdawalność na egzaminie z zakresu systemów fotowoltaicznych utrzymuje się w Polsce na poziomie ok. 70%. To powoduje, że webinarium stanowi dobry sposób na uporządkowanie wiedzy oraz usystematyzowanie informacji.
 
Webinarium poprowadzi dr. inż. Marcin Michalski – praktyk, teoretyk, naukowiec z zakresu Energetyki Odnawialnej. Od 2014 roku zajmuje się systemami fotowoltaicznymi zarówno w zakresie projektowania, jak i wykonawstwa. Od 2009 roku prowadzi również wykłady oraz szkolenia z zakresu OZE. 
 
Zgłoszenia na Webinarium przyjmowane są do 10 lipca, zostało już tylko kilkadziesiąt miejsc!
Więcej informacji na: http://atum.edu.pl/webinarium/
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)